اعلام نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در استان کرمان

۷ منتخب جدید راهی بهارستان شدند

دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در حالی به کار خود پایان خود پایان داد که علی‌رغم فضاسازی‌های رسانه‌های بیگانه برای تحریم انتخابات و تلاش برای عدم حضور مردم پای صندوق‌های رأی، حدود ۲۵ میلیون نفر از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند و رقم قطعی مشارکت در انتخابات بیش از ۴۰ درصد اعلام شد.

مردم دیار کریمان و جهانشر مقاومت هم با حضور پای صندوق‌های رای، با مشارکت ۵۰ درصدی و بالاتر از میانگین کشوری حاضر و بار دیگر با مشارکت قابل تامل پای صندوق های رای پایبندی خود را به حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی نشان داده و از طریق آن به یاوه‌گویی‌های دشمنان جمهوری اسلامی پاسخ کوبنده ای دادند.

اما اعلام نتایج در بیشتر حوزه های انتخابیه استان کرمان با آنچه که صاحب‌نظران، کارشناسان و خبرگان سیاسی پیش بینی و تحلیل می کردند، متفاوت بود و اتفاقات غافلگیر کننده ای رقم خورد.

در مرکز استان و حوزه انتخابیه کرمان و راور شهباز حسن پور بیگلری با ۷۴ هزار و ۲۱۹ رأی نفر اول و مجید دوستعلی با ۷۱ هزار و ۵۶۶ رأی نفر دوم شدند و به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

از شگفتی های انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان انتخاب عبدالحسین همتی با ۲۸ هزار و ۳۴۴ رأی توسط مردم بود.

در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار نیز تاریخ تکرار شد و احمد انارکی محمدی با کسب ۵۶ هزار و ۴۹۲ رای راهی بهارستان شد.

یکی از سنگین‌ترین رقابت های انتخاباتی را در جنوب کرمان و در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبر آباد شاهد بودیم و در نهایت بهنام سعیدی فرماندار سابق کرمان با کسب ۳۷ هزار و ۶۲۱ رای منتخب مردم شد.

در حوزه انتخابیه منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب، فاریاب، جازموریان و کهنوج شاهد رقابتی آرام و بدون حاشیه بودیم و منصور شکراللهی با کسب ۸۲ هزار و ۵۸۶ رأی مجددا راهی مجلس شد.

در شرق، یعنی شهرستان های بم، فهرج، نرماشیر، ریگان و گُنبکی میزبان رقابت نسبتا سنگینی میان نامزدهای انتخابات این منطقه بودیم و در نهایت حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی با کسب ۶۸ هزار و ۳۵۴ رأی انتخاب و مجددا راهی بهارستان گردید.

اما در حوزه انتخابیه بردسیر و سیرجان نیز محمد معتمدی زاده شهردار سابق سیرجان و جوان مطالبه گر و خوشنام سیرجان ۵۳ هزار و ۷۱۵ رأی توسط مردم کسب نمود و با اختلاف بسیار بالا نسبت به رقیب خود برای نمایندگی مجلس دوازدهم انتخاب شد.

در حوزه بافت، رابر و ارزوئیه نیز شاهد رقابتی نزدیک و نفس‌گیر بین یاسر سلیمانی نامزد جوان با نماینده فعلی بودیم که در پایان با کسب ٢۴ هزار و ٩١١ رای و با اختلاف کمتر از ۲ هزار رای فاتح صندوق های رای و راهی بهارستان گردید.

همچنین نتایج رسمی مربوط به ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و برگزیدگان سه کرسی این استان اعلام و نفر اول سید احمد خاتمی با ۵۷۸ هزار و ۷۷۹رای، نفر دوم احمد شیخ بهایی با ۳۵۷ هزار و ۴۲۰ رای و نفر سوم امان الله علیمرادی با ۳۰۷ هزار و ۸۴۳ رای به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://kermanrasanehonline.ir/?p=9762

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: