فرماندار کرمان از تایید صلاحیت ۱۱۷ نفر از داوطلبان در حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرمان و راور خبر داد و گفت: از همه گروه‌های سیاسی در تایید صلاحیت‌شدگان انتخابات وجود دارد.

۱۱۷ نفر از داوطلبان در حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرمان و راور تأیید صلاحیت شدند

علی بابایی عصر امروز در جلسه توجیهی، آموزشی ویژه سربازرسان و بازرسان انتخابات شهرستان کرمان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: انتخابات سه رکن اصلی دارد که همه آنها توسط مردم اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه هیئت اجرایی انتخابات شهرستان کرمان از ۳۰ نفر از معتمدین تشکیل شده است، گفت: هیئت‌های بازرسی انتخابات نیز از مردم انتخاب شده و امر انتخابات را به پیش می‌برند و رکن سوم نیز هیئت‌های نظارت بر انتخابات است که اعضای آن نیز مردمی هستند.

فرماندار شهرستان کرمان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث انتخابات را از ابتدای سال جاری مطرح کردند و در استان و شهرستان کرمان نیز این موضوع پیگیری شده است، افزود: رقابت، امنیت، سلامت و مشارکت در انتخابات را بر حسب وظیفه و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان کرمان ۱۸۷ داوطلب نام‌نویسی کردند که ۱۱۷ نفر تایید صلاحیت شدند، ادامه داد: از همه گروه‌های سیاسی در تایید صلاحیت‌شدگان انتخابات وجود دارد و زمینه رقابت محقق شده است.

بابایی با اشاره به اینکه برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات با اقشار مختلف جلساتی گذاشته شده و در واقع یک جهاد تبیین صورت گرفته است، بیان کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در ایام‌الله دهه فجر در سطح شهرستان کرمان افتتاح شد که در جهت رضایتمندی مردم و ایجاد امید در جامعه موثر بود.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری از ابتدای امسال در سطح شهرستان کرمان آغاز شده است، گفت: دشمن تمام تلاش خود را می‌کند تا نظام مقدس اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد و ما باید مراقبت کرده و دستاوردهای نظام و انقلاب را بیان کنیم.

فرماندار شهرستان کرمان با اشاره به اینکه سلامت انتخابات بسیار اهمیت دارد و همه ما در برابر رای مردم وظیفه داریم که از این رای صیانت شود، افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی رای مردم حق‌الناس است، تک تک آرای مردم اهمیت دارد و وظیفه شرعی و قانونی ما بر صیانت از رأی مردم در هر سطحی است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را گذاشتیم تا انتخابات در کمال امنیت برگزار شود، ادامه داد: در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شده و تمام شرایط برای برگزاری انتخابات در امنیت کامل فراهم است.

روح‌الرضا نعمت‌الهی، مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه بازرسی انتخابات وظیفه سنگینی بر دوش هیئت بازرسی است، اظهار داشت: اهمیت انتخابات در کشور بر کسی پوشیده نیست و ابهامی در این ارتباط وجود ندارد اما انتخابات باید در کمال سلامت برگزار شود.

نعمت‌الهی با اشاره به اینکه بازرسان، قانون جدید انتخابات را باید مطالعه کرده و بر آن مسلط باشند، گفت: در قانون جدید قرار نیست شناسنامه افراد مهر شود و انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه زمان زیادی تا برگزاری انتخابات نمانده است و حتماً باید موارد تاکید شده در جلسات آموزشی مورد توجه قرار گیرد، افزود: بازرسان انتخابات بر روند اجرای انتخابات دخالت ندارند و حتماً باید گزارش تخلفات و مشکلات ثبت و ضبط شود.

مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان بیان کرد: تمام بازرسان باید حوزه انتخابیه خود را شناسایی و افراد مجری را شناسایی کنند و با همدلی و همافزایی تلاش کنند که انتخابات باشکوهی همراه با سلامت برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه شرح وظایف همه بازرسان در قانون جدید انتخابات آمده است و باید این قانون را مطالعه کرد، گفت: احراز هویت افراد از طریق پنج سند هویتی شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، گذرنامه و کارت پایان خدمت انجام می‌شود و تنها شناسنامه ملاک نیست.

نعمت‌الهی با بیان اینکه بازرسان حسب تأکید رئیس جمهور و استاندار مجاز نیستند از فرد یا گروه خاصی در انتخابات حمایت کنند، افزود: این مصداق بر هیئت‌های اجرایی نیز وجود دارد و ما فقط می‌توانیم مردم را به شرکت در انتخابات دعوت و ترغیب کنیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://kermanrasanehonline.ir/?p=9667

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: