نتایج مبارزه خرمی شاد با مافیای فساد در مس به بار نشست / آقای ر.ک به سه دهه حبس محکوم شد.

نتایج مبارزه خرمی شاد با مافیای فساد در مس به بار نشست

آقای ر.ک به سه دهه حبس محکوم شد.

انتظارات گسترده از مدرس خیابانی در تداوم فساد ستیزی در مس

تمامی مستندات این گزارش نزد « کرمان رسانه» محفوظ بوده و جهت بررسی به نهادهای امنیتی نظارتی تحویل می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان رسانه، با آغاز مدیریت دکتر خرمی شاد بر شرکت ملی صنایع مس، فرایند مبارزه با فساد بصورت عملی آغاز گردید که از نتایج آن، در این دوره هر چند کوتاه ،می توان به شناسایی و برخورد جدی با سرشاخه های اصلی فساد در بخشهای مختلف شرکت مس اشاره کرد.

مطابق مستندات به دست آمده از مهم ترین اقدامات در این رابطه می توان به پیگیری فساد نجومی و حیرت انگیز آقای ر.ک برادر همسر یکی از نمایندگان مجلس که ریاست یکی از مهم ترین کمیسیون های مجلس را برعهده دارد اشاره کرد.

نماینده ای که در طی دوران نمایندگی خود همواره با اعمال فشار از جهات مختلف به مسئولین ارشد کشور و وزرای دولت، در عزل و نصب های مدیران عامل شرکت ملی مس به صراحت دخالت می نمود تا اهداف شوم خود را در این بنگاه بزرگ اقتصادی در دوره مدیریت رستمی پیاده سازی کند که تغییر مدیر عامل و انتصاب امیر خرمی شاد توسط وزیر صمت هر چند کوتاه ناکامی بزرگی را برای وی رقم زد چرا که نه تنها با اقتدار مدیریتی و درایت خرمی شاد از دخالت های نابه جای این نماینده در عزل و نصب ها ممانعت شد، بلکه حتی پرونده برادر همسر او نیز با جدیت بیشتری پیگیری گردید تا جاییکه به تازگی نتایج این پیگیری ها به بار نشسته و رای اولیه این پرونده مبنی بر محکومیت آقای ر. ک صادر گردید.

از مهم ترین اتهامات متهم اصلی این پرونده به عنوان اصلی ترین سرشاخه شبکه فساد در شرکت مس، میتوان به کلاهبرداری (مشارکت )، پولشویی، خرید مال غیر، مشارکت در کلاهبرداری، انتقال مال غیر در شرکت ملی مس بویژه صندوق بازنشستگی مس اشاره کرد.

در حکم صادره بدوی، وی به تحمل حدود سه دهه حبس و رد مال وجزای نقدی سنگین محکوم گردیده است.

از سویی امروز بازنشستگان مس به عنوان سهامداران اصلی صندوق بازنشستگی که عمر و جوانی خود را با تلاش شبانه روزی، صرف آبادانی و توسعه این شرکت و اقتصاد کشور نموده اند بسیار خشنود از برگشت اموالشان هستند که شاید اگر این پیگیریها نبود نزدیک به هزاران میلیارد تومان از سهم بازنشستگان با اعمال نفوذ نماینده خاص به باد فنا رفته بود.

اکنون بنابر مشی همیشگی کرمان رسانه بعنوان صدای ملت که طی سالیان اخیر مبارزه با فساد را بصورت جدی در شرکت ملی مس پیگیری نموده است، از دکترخرمی شاد و تیم حراست شرکت مس در راستای تکریم زحمات شبانه روزی برای شناسایی و برخورد با مفسدین در شرکت ملی مس تقدیر نموده، و همچنین از دکترمدرس خیابانی بعنوان مدیرعامل فعلی شرکت ملی مس تقاضا می نمائیم روند مذکور در این مجموعه عظیم اقتصادی ادامه دار و دست چنین افرادی قطع تا ضمن رضای حق تعالی باعث شادمانی و شعف کارکنان ، کارگران و بازنشستگان زحمتکش گردد.

کرمان رسانه این نوید را به همراهان همیشگی کرمان رسانه میدهد که در گزارشات بعدی به چند نمونه دیگر از فسادهای مالی و اخلاقی که در زمان علی رستمی رخ داده و در حال پیگیری است اشاره نماید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://kermanrasanehonline.ir/?p=9926

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: