سوژه شاخص این هفته، روایتی از ابتکارات ریاست حراست یکی از مجتمع های شرکت مس

مجاهدتی خلاقانه برای بقای ریاست

حفاظت از مطامع شخصی به جای حراست از منافع ملی

سوژه شاخص این هفته کرمان رسانه اختصاص دارد به مدیر حراستی که بجای حفظ امنیت و آرامش مجتمع، تمام وقت به دنبال تحکیم جایگاه و حفظ صندلی خود می باشد.

مطابق اطلاعات واصله به کرمان رسانه، مدیر حراست یکی از مجتمع های زیر مجموعه شرکت ملی مس، با استفاده از انواع تاکتیک های عجیب و غریب از قبیل اهدای هدایا به مسئولین مربوطه، رایزنی ها و لابی های پی در پی و سواستفاده از جایگاه خود به دنبال جلب حمایت ها به قصد حفظ صندلی خود می باشد.

مضاف بر این از گزارش های رسیده بر می آید که وی بی‌توجه به شکایات و انتقادات و مشکلات بدنه پرسنلی و کارگری شرکت به جای اصلاح رفتار سازمانی خود و حراست از کیان منافع ملی در این بخش که به سپرده شده، مدتی است که با پادگانی کردن فضای مجتمع بجای فضای امن و دوستانه که در دوره های قبل انجام می شد، تمام مساعی اش را، برای حفاظت از مطامع و منافع شخصی خود مَصروف نموده است.

اما گلایه ای دلسوزانه از جناب آقای اشراقی مدیرکل محترم حراست شرکت ملی مس؛

حضرتعالی که اخلاق و منش سازمانی را همیشه سرلوحه کار خود قرار داده اید آیا درست است که مدیر زیر مجموعه حضرتعالی با سوء استفاده از موقعیت و مسئولیتی که دارد اهدای هدایا از بیت المال را دستمایه ای برای حفظ جایگاه سازمانی خود قرار دهد؟

آیا این درست است که پیمانکاران محترم، در این شرایط سخت اقتصادی هر ماه دغدغه پرداخت بموقع حقوق پرسنل و کارگران خود را داشته باشند، اما مدیر حراست حضرتعالی میلیاردها تومان از جیب ملت و کارگران زحمتکشی که عمر و جوانی خود را صرف خدمت به توسعه شرکت ملی مس نموده اند صرف بقای مسئولیت خود نماید؟

همانگونه که مستحضرید با دستور صریح دکتر خرمی شاد مدیرعامل سابق شرکت ملی مس، دادن هرگونه هدایا به مسئولین منع شده بود، آیا در حال حاضر این رویه در شرکت ملی مس تغییر نموده است؟

دلیل اهدا پاوربانک، هندزفری بلوتوثی، پته و هدایای قیمتی دیگر به قیمت صدها میلیون تومان(روی هم رفته) به برخی مسئولین ازسوی وی، جز به منظور خوش رقصی برای برخی مسئولان و حفظ مسئولیت می باشد؟

آیا جز از این است که این گونه رفتارهای عوام فریبانه، از سوی مدیر حراست یک مجتمع، باعث از دست دادن اعتماد جمعی در بین پرسنل و کارگران نسبت به حراست شرکت ملی مس می گردد.

با توجه به وجود مستندات افشاگرانه‌ی کرمان رسانه از شائبه های مرتبط با این موضوع، ضرورت پیگیری و دستور برخورد با عوامل و متخلفان امر به خصوص از حیث حفظ و حراست از سرمایه ها و حقوق بیت المال حائز اهمیت دو چندانی می باشد.

لذا می طلبد مدیرعامل محترم شرکت ملی مس، همچنین معاونت محترم حراست این شرکت، با توجه به اهمیت امر، به موضوع بررسی عملکرد و اقدامات فرد مورد نظر ورود نموده و و با توجه به تکرار مکرر این موضوع، در صورت لزوم برخورد لازم و قاطعی صورت پذیرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://kermanrasanehonline.ir/?p=9985

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: